Teams / Schedules / Standings

2020 SPRING SEASON SCHEDULES & PLAYOFF BRACKETS


GAME DATES: ALL GAMES AT REEDS BALLFIELD. HOME TEAM LISTED FIRST.

SAT. 6/13 TIME FIELD DIVISION TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE
Sat. 6/13 9:00 A U8 Reeds Buccaneers 0 SD Raiders 33
Sat. 6/13 10:00 A U10 Lexington Ravens 42 Friendship 49ers 12
Sat. 6/13 11:00 A U10 Wallburg Lions 32 Welcome Redskins 12
Sat. 6/13 1:00 A U10 SD Raiders 12 Reeds Panthers 38

SAT. 6/13 TIME FIELD DIVISION TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE
Sat. 6/13 9:00 B U8 Friendship Ravens 6 Arcadia Packers 12
Sat. 6/13 10:00 B U8 SD Panthers 29 Welcome Redskins 18
Sat. 6/13 11:00 B U6 SD Raiders 12 Reeds Eagles 26
Sat. 6/13 12:00 B U6 SD Panthers 28 Arcadia Falcons 14
Sat. 6/13 1:00 B U6 Reeds Eagles 19 Friendship Cowboys 26

__________________________________________________________________________________________________________

SUN. 6/14 TIME FIELD DIVISION TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE
Sun. 6/14 1:00 A U8 Reeds Buccaneers 12 Welcome Redskins 28
Sun. 6/14 2:00 A U10 Wallburg Lions 14 Lexington Ravens 39
Sun. 6/14 3:00 A U6 Arcadia Falcons 18 Friendship Cowboys 39
Sun. 6/14 4:00 A U10 Reeds Panthers 42 Friendship 49ers 19

SUN. 6/14 TIME FIELD DIVISION TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE
Sun. 6/14 1:00 B U8 SD Raiders 27 Arcadia Packers 33
Sun. 6/14 2:00 B U8 SD Panthers 8 Friendship Ravens 24
Sun. 6/14 3:00 B U6 SD Panthers 22 SD Raiders 18
Sun. 6/14 4:00 B U10 SD Raiders 42 Welcome Redskins 8
Sun. 6/14 5:00 B U6 Reeds Eagles 0 SD Panthers 22

__________________________________________________________________________________________________________

SUN. 6/21 TIME FIELD DIVISION TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE
Sun. 6/21 1:00 A U8 Arcadia Packers 28 Reeds Buccaneers 0
Sun. 6/21 2:00 A U6 Arcadia Falcons 18 Reeds Eagles 24
Sun. 6/21 3:00 A U10 Friendship 49ers 31 SD Raiders 30
Sun. 6/21 4:00 A U10 Reeds Panthers 38 Wallburg Lions 12

SUN. 6/21 TIME FIELD DIVISION TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE
Sun. 6/21 1:00 B U8 SD Raiders 39 SD Panthers 12
Sun. 6/21 2:00 B U6 SD Panthers 28 Friendship Cowboys 36
Sun. 6/21 3:00 B U8 Welcome Redskins 14 Friendship Ravens 6
Sun. 6/21 4:00 B U6 SD Raiders 18 Arcadia Falcons 32
Sun. 6/21 5:00 B U10 Welcome Redskins 14 Lexington Ravens 42

_________________________________________________________________________________________________________

SUN. 6/28 TIME FIELD DIVISION TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE
Sun. 6/28 1:00 A U8 Friendship Ravens 44 Reeds Bucaneers 8
Sun. 6/28 2:00 A U10 Friendship 49ers 6 Wallburg Lions 8
Sun. 6/28 3:00 A U6 Friendship Cowboys 28 Arcadia Falcons 6
Sun. 6/28 4:00 A U10 Lexington Ravens 42 SD Raiders 35

SUN. 6/28 TIME FIELD DIVISION TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE
Sun. 6/28 1:00 B U8 Welcome Redskins 14 SD Raiders 39
Sun. 6/28 2:00 B U8 Arcadia Packers 34 SD Panthers 14
Sun. 6/28 3:00 B U6 SD Raiders 36 SD Panthers 46
Sun. 6/28 4:00 B U10 Welcome Redskins Reeds Panthers
Sun. 6/28 5:00 B U6 Reeds Eagles SD Raiders

___________________________________________________________________________________________________________

SAT. 7/11 TIME FIELD DIVISION TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE
Sat. 7/11 9:00 A U8 Arcadia Packers Welcome Redskins
Sat. 7/11 10:00 A U8 SD Raiders Friendship Ravens
Sat. 7/11 11:00 A U10 Wallburg Lions SD Raiders
Sat. 7/11 12:00 A U10 Friendship 49ers Welcome Redskins
Sat. 7/11 1:00 A U10 Reeds Panthers Lexington Ravens

SAT. 7/11 TIME FIELD DIVISION TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE
Sat. 7/11 9:00 B U8 SD Panthers Reeds Buccaneers
Sat. 7/11 10:00 B U6 Reeds Eagles Arcadia Falcons
Sat. 7/11 11:00 B U6 Friendship Cowboys SD Raiders
Sat 7/11 12:00 B U6 Reeds Eagles RAINOUT MAKEUP 21-20 @ Half SD Raiders
Sat. 7/11 1:00 B U6 Friendship Cowboys SD Panthers

__________________________________________________________________________________________________________

PLAYOFFS - USE ONE FIELD
U6 BRACKET / U8 BRACKET / U10 BRACKET
Sun. July 12, 1pm (1st Round Playoff Games) 5 games
Sat. July 18, 9am (2nd Round Playoff Games) 6 games
Sun. July 19, 5, 6, 7pm (SUPER BOWL) 3 games

__________________________________________________________________________________________________________

STANDINGS

U6 WIN LOSE TIE U8 WIN LOSE TIE U10 WIN LOSE TIE
Arcadia Falcons 1 4 Arcadia Packers 4 0 Friendship 49ers 1 3
Friendship Cowboys 4 0 Friendship Ravens 2 2 Lexington Ravens 4 0
Reeds Eagles 2 2 Reeds Buccaneers 0 4 Reeds Panthers 3 0
SD Panthers 3 1 SD Panthers 1 3 SD Raiders 1 3
SD Raiders 0 4 SD Raiders 3 1 Wallburg Lions 2 2
Welcome Redskins 2 2 Welcome Redskins 0 3